Volejte 572 548 801 info@lioncar.cz
Nonstop pomoc při nehodě 734 407 914

Kompletní řada elektrických užitkových vozů

Kompletní řada elektrických užitkových vozů

Peugeot přichází s kompletní řadou elektrických užitkových vozů

Značka Peugeot se stává jedním z prvních výrobců, kteří v Evropě nabízejí kompletní řadu elektrických užitkových vozidel, a potvrzuje tak svou ofenzívu v této oblasti. Vzhledem k tomu, že téměř 80 % řidičů užitkových vozidel najede v průměru méně než 200 km denně, elektrické verze užitkových vozů Peugeot se zdají jako pravá volba. Dalším důvodem pro pořízení elektrické dodávky je i stále omezenější přístup do center měst, z nichž některá umožňují vjezd pouze 100% elektrickým vozům.  

 

Co nabízí jednotlivé elektrické verze užitkových vozů Peugeot?

Nový Peugeot e-Partner

Žhavou novinkou je elektrická verze užitkového vozu Peugeot Partner. Nová generace modelu přišla na trh v roce 2018 a okamžitě zaujala místo v čele svého segmentu na evropském trhu. Nyní je k dispozici se 100% elektrickým pohonem. Peugeot e-Partner je postaven na modulární platformě EMP2, která je schopna pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Peugeot e-Partner nabízí 100% elektrický motor s výkonem 100 kW.  K dispozici jsou obě délky, tedy L1 a L2, každá z nich ukrývá lithium-iontovou baterii o kapacite 50 kWh s dojezdem až 275 km dle WLTP. Tepelná regulace baterie spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost. Zákazníkům jsou v novém e-Partnerovi dostupné veškeré vlastnosti klasické verze, bez jakýchkoli kompromisů a bez emisí CO2. Vůz umí zobrazit dostupné nabíjecí stanice a rádius na základě zbývajícího dojezdu.

Nový Peugeot e-Expert

Nový Peugeot e-Expert navazuje na svůj obchodní úspěch a přichází s novou nabídkou v segmentu kompaktních furgonů: verzí se 100% elektrickým motorem. E-Expert se ztotožňuje s novou strategií “power of choice” a nabízí až 2 úrovně dojezdu, přičemž maximální hodnota je 330 km dle protokolu WLTP. Všechny verze L1, L2 a L3, jsou k dispozici s baterií o kapacitě 50 kWh, umožňují dosahovat dojezdu až 230 km podle certifikačního protokolu WLTP. Verze L2 a L3 mohou být také vybaveny baterií o kapacitě 75 kWh umožňující dosahovat podle stejného certifikačního protokolu dojezdu až 330 km. Peugeot e-Expert si přitom zachovává vlastnosti jako u spalovací verze vozu, včetně totožného nákladového prostoru. Peugeot e-Expert je postaven na modulární platformě EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2.

Nový Peugeot e-Boxer

Peugeot představuje nový Peugeot e-Boxer, jehož se do dnešní doby se vyrobilo více než 1 250 000 vozů. Aniž by se došlo k omezení užitečných funkcí, modularity nebo možností specifických přestaveb pro profesionální zákazníky, e-Boxer si zachovává všechny původní vlastnosti a navíc přibyl bonus v podobě nulových emisí. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nezmenšují objem nákladového prostoru. Stejně jako dodávka e-Expert, i e-Boxer nabízí 2 úrovně dojezdu. Dostupné kapacity lithium-iontových baterií jsou v závislosti na požadavcích 37 kWh a 70 kW. Verze L1 a L2 jsou k dispozici s kapacitou baterie 37 kWh pro dojezd až 200 km podle protokolu WLTP. Verze L3 a L4 (stejně jako verze šasi kabina L2) jsou vybaveny baterií o kapacitě 70 kWh s dojezdem až 340 km podle stejného protokolu. Peugeot e-Boxer nabízí 4 délky a 3 výšky a užitečné zatížení až 1890 kg. Objem nákladového prostoru identický s verzemi vybavenými spalovacím motorem, tj. až 17 m³.

Přečíst předchozí článek Přečíst následující článek

    Přihlásit k newsletteru