Volejte 572 548 801 info@lioncar.cz
Nonstop pomoc při nehodě 734 407 914

Zbrusu nové elektrické SUV e-2008

Zbrusu nové elektrické SUV e-2008

PEUGEOT e-2008: radost z řízení Full Electric

Nové elektrické SUV Peugeot e-2008 přináší zcela nové pocity z řízení. Za volantem získáváte s tímto 100% elektrickým motorem vysokou úroveň akcelerace, v naprostém tichu a bez vibrací. K tomuto potěšení se přidává i volnost pohybu, neboť díky elektromotoru může řidič svobodně jezdit v centru města i v zelených zónách s omezeným provozem. Motor o výkonu 100 kW (136 k) s točivým momentem 260 Nm, který je k dispozici okamžitě, zajišťuje snadné řízení ve všech situacích. Baterie o velké kapacitě 50 kWh nabízí dojezd v souladu s novou normou WLTP až 310 km. Záruka na tuto baterii je 8 let nebo 160 000 km pro 70 % její dobíjecí kapacity.

Objevte výhody e-2008

310 km

dojezd dle metody WLTP

30 min

k nabití baterie na 80 % při použití rychlonabíjecí stanice o výkonu 100 kW

0 CO2

v jízdním režimu

Dojezd

 • Dojezd až 310 km dle metody WLTP
 • Plynulé dynamické řízení, absence vibrací
 • Jedinečné zrychlení díky okamžitému točivému momentu 260 Nm
 • Tichý chod
 • Neomezený pohyb v rámci nízkoemisních zón velkých evropských měst.

Úspora

 • Nižší náklady na elektřinu než na pohonné hmoty
 • Nízké servisní náklady díky jednodušší údržbě vozu
 • Státní dotace mohou dosáhnout výše až 6 000 € a rovněž existuje možnost získání bonusu za výměnu stávajícího vozu se spalovacím motorem za elektromobil
 • Použití režimu ECO umožňujícího dobíjení baterie

Inovativní a praktické

 • Jednoduché a intuitivní dobíjení
 • Možnost pohybu v zónách s omezeným vjezdem pro vozy se spalovacími motory
 • Aplikace MyPeugeot vám umožní vzdáleně ovládat některé funkce ve vašem voze, např. nabíjení nebo předehřátí / vychlazení interiéru před jízdou

Design: odlišné rysy

Vzhled nového SUV PEUGEOT e-2008 je velmi podobný verzím se spalovacími motory a nabízí identický uživatelský komfort i objem zavazadlového prostoru nad podlážkou. Dichroické logo PEUGEOT s odlesky v modré a zelené barvě, přední chladičová mřížka s horizontálními dekory v barvě karoserie či monogramy „e“ na karoserii – to vše jsou znaky, které elektrickou verzi jednoznačně odliší. Verze e-GT navíc oživí interiér specifickým kombinovaným šedým čalouněním Alcantara® se zeleným a modrým prošíváním.

Dojezd a dobíjení

Lithium-iontová baterie nového SUV PEUGEOT e-2008 umožňuje dojezd až 310 km podle metody WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures). Hodnoty naměřené v rámci nového zkušebního protokolu WLTP jsou přesnější a lépe odpovídají reálným podmínkám provozu. Dojezd je však ovlivňován mnoha faktory, například rychlostí. Při konstantní rychlost 130 km/h se dojezd elektromobilu sníží na polovinu oproti údajům dle WLTP. Podstatnou roli hraje také počasí. Zejména v zimních měsících se může dojezd snížit až o 35 % oproti teplým jarním dnům. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak dojezd zvýšit, je omezit vybíjení baterie na topení nebo klimatizaci díky předehřátí vozu, který je připojen ke zdroji elektrické energie. Mimo to dojezd ovlivňuje i styl jízdy, například postupné zrychlování a rekuperace při brzdění mohou ušetřit až 15 % kapacity baterie.

Dobíjet elektromobil můžete doma nebo v zaměstnání z běžné zásuvky díky kabelu, který je dodáván v rámci standardní výbavy. Dobíjet můžete z běžné domácí zásuvky nebo pomocí zesílené zásuvky, která zkrátí dobu nabití baterie do plné kapacity na 17 hodin. Pro urychlení domácího nabíjení je možné pořídit tzv. dobíjecí stanici Wallbox, která umožňuje nabíjení o výkonu 22 kW. Nejrychlejším řešením pro nabití elektromobilu jsou veřejné nabíjecí stanice. Díky regulaci teploty baterie je možné použít nabíječku o výkonu 100 kW a dosáhnout nabití 80 % kapacity baterie za 30 minut.

Nový Peugeot e-2008 skladem

PEUGEOT e-2008 Allure Elektromobil

PEUGEOT e-2008 Allure Elektromobil

Předváděcí vůz Najeto 1000km, r.v. 2020
100 kW (Elektromotor)
Automatická převodovka

Ceníková cena 973 000 Kč
Vaše cena 829 000 Kč

Objednat testovací jízdu

  Požadovaný model

  Kontaktní údaje

  *Souhlasím se zpracováním údajů
  captcha

  Přečíst předchozí článek Přečíst následující článek

   Přihlásit k newsletteru