Volejte 572 548 801 info@lioncar.cz
Nonstop pomoc při nehodě 734 407 914

Nový Peugeot e-Rifter

Nový Peugeot e-Rifter

Nový Peugeot e-Rifter : READY FOR FULL ELECTRIC

Značka Peugeot pokračuje v ofenzívě elektrifikace své řady osobních vozů. Peugeot e-Rifter je po modelech e-208, e-2008 a e-Traveller dalším zástupcem osobní modelové řady se 100 % elektrickým pohonem.  Nový elektromobil Peugeot e-Rifter si ponechal všechny přednosti verze se spalovacím motorem, pro které je zákazníky vyhledáván, zejména pak z hlediska prostornosti a modularity. Navíc ale umožňuje přístup do bezemisních center měst s omezeným vjezdem. Jeho prostorný a technologický interiér, vybavený novým digitálním místem řidiče PEUGEOT i -Cockpit®, je připraven splnit všechna očekávání budoucích uživatelů.

Peugeot e-Rifter nabízí:

  • dojezd 280 km v homologačním cyklu WLTP,
  • 2 délky (standardní a prodloužená) a až 7 míst,
  • zavazadlový prostor až 1 050 litrů a 5 míst,
  • tažnou kapacitu 750 kg.

 

100% elektrická technologie

Peugeot Rifter je postaven na modulární platformě EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Nabízí 100% elektrický motor s výkonem 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí, nevydává žádný zápach a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2.

Obě verze (standardní i prodloužená) jsou k dispozici s lithium-iontovou baterií (18 modulů) o kapacitě 50 kWh, která zajišťuje dojezd až 280 km dle WLTP, v závislosti na verzi a typu řízení. Tepelná regulace baterie spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost. K dispozici jsou dva typy palubních nabíječek, které pokrývají veškeré způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení jednofázovým proudem 7,4 kW, za příplatek je k dispozici zařízení pro nabíjení třífázovým proudem 11 kW.

Radost z řízení

Ve voze nový Peugeot e-Rifter se spojují kompaktní vnější rozměry s maximální nosností. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nijak nezmenšují objem nákladového prostoru. Toto umístění, spojené s platformou EMP2, také zvyšuje tuhost a díky optimálnímu rozložení hmotnosti je řízení podobně příjemné a pohodlné jako u verzí se spalovacím motorem. Stejně tak je zaručen komfort odpružení.

100% elektrické verze jsou zárukou bezpečnosti a komfortu. Mohou být vybaveny následujícími technologiemi a asistenčními systémy: hands-free přístup do vozu a nastartování motoru, bezdrátové indukční nabíjení telefonu, systém Advanced Grip Control s 5 režimy, pomoc při rozjezdu do svahu, Visiopark 180° (zpětná parkovací kamera), tempomat / omezovač rychlosti, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, varování při riziku srážky, Active Safety Brake, systém sledování pozornosti řidiče, automatické přepínání dálkových světel, rozšířený systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením, rozšířené rozpoznávání dopravních značek (stop, zakázaný směr jízdy), systém sledování mrtvého úhlu, systém kontroly stability při jízdě s přívěsem.

Přečíst předchozí článek Přečíst následující článek

    Přihlásit k newsletteru