Nonstop pomoc při nehodě 724 237 735

Nový Peugeot 308 SW

Nový Peugeot 308 SW

Nový Peugeot 308 SW 

Značka Peugeot představuje nový Peugeot 308 SW, nezaměnitelný a originální model s výrazným designem, elegantním profilem a propracovanou zádí. Je úsporný a supermoderní, aniž by slevil ze zásadních principů a očekávání zákazníků v segmentu kompaktních kombi.

Výrazný charakter

Nový Peugeot 308 SW je vůz s výraznou osobností, který ztělesňuje heslo „Styl ve službách funkčnosti“. Byl navržen tak, aby z objektu, jehož hlavním posláním je převoz nákladu, prostor na palubě a praktičnost, vytvořil objekt touhy. Rozvor je o 55 mm delší než u hatchbacku, což zeštíhluje siluetu a zvětšuje prostor v zadní části.

Záď nového Peugeotu 308 SW přebírá charakteristický styl boků hatchbacku, které jsou vytvarovány do hloubky, a vytvořený světelný efekt přitlačuje vůz k zemi a zajišťuje mu tak jeho typický postoj. Nový Peugeot 308 SW bude k dispozici v 7 odstínech: Modrá Avatar, Červená Elixir, Bílá Perleť Nacré. Bílá Banquise, Šedá Artense, Šedá Platinium, Černá Perla Nera.

Technologie

Špičkový a technologicky vyspělý nový Peugeot 308 SW je stejně jako hatchback 308 vybaven uspořádáním interiéru Peugeot i-Cockpit®. Jde o zcela nový zážitek přinášející lepší ergonomii, atraktivní design, větší potěšení z jízdy, lepší kvalitu a konektivitu:

• nový kompaktní volant se zabudovanými ovládacími prvky a možností vyhřívání;
• digitální 3D přístrojový panel umístěný ve výši očí a digitální 10″ displej;
• inovativní 10″ středový dotykový displej s vysokým rozlišením a novým systémem PEUGEOT i-Connect® Advanced, což je intuitivní online systém infotainmentu, který je identický s prostředím chytrého telefonu;
• ovladače i-toggles, které nahrazují klasický panel klimatizace. Každý přepínač lze plně nakonfigurovat a představuje přímý přístup k určité funkci na centrální obrazovce;
• konektivita se 4 zásuvkami USB C, bezdrátová funkce zrcadlení a možnost připojit přes Bluetooth dva telefony současně.

Nabídku palubních technologií doplňují ve voze nový Peugeot 308 SW asistenční systémy řízení poslední generace pro ještě větší bezpečnost. Tvoří je balíček Drive Assist 2.0 . Zahrnuje adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu, k nimž přidává tři nové funkce dostupné na komunikacích se středním dělicím pásem: poloautomatická změna jízdního pruhu, včasné doporučení rychlosti a přizpůsobení rychlosti v zatáčkách.

Perfect fit: přirozeně praktický

Nový Peugeot 308 SW je postaven na nové verzi multienergetické platformy EMP2 (Efficient Modular Platform), díky níž je značka schopná nabízet komplexní řadu verzí. Již při uvedení na trh jsou k dispozici dvě plug-in hybridní varianty. Platformu tvoří nové konstrukční prvky pro ještě větší účinnost, bezpečnost, potěšení z jízdy a pohodlí.

Nový Peugeot 308 SW má oproti hatchbacku prodloužený rozvor (+55 mm), který tak dosahuje 273,2 cm. Ve druhé řadě sedadel má o 129 mm více místa pro kolena, současně došlo k maximalizaci objemu zavazadlového prostoru.

Nový Peugeot 308 SW je delší, nižší a elegantnější než jeho předchůdce:
• délka je nyní 464 cm (+6 cm),
• rozchod kol je shodný: 155,90 cm / 155,30 cm,
• čelní sklo získalo větší sklon a posunulo se dozadu,
• výška se snížila o 20 mm a činí 144 cm.

Zadní převis je o 21 cm delší než u hatchbacku, takže záď je perfektně vyvážená:
• nárazník dokonale odráží nový design vozu,
• zavazadlový prostor je hluboký a prostorný.

Rozměry Peugeotu 308 SW odpovídají požadavkům zákazníků v tomto segmentu. Nový model tak přichází s jedním s nejlepších zavazadelníků na trhu. Kromě prostornosti (objem 608 l) nabízí také dvoupolohovou podlahu , která zajišťuje praktičnost a modularitu.

Motory

Benzínové tříválcové motory 1,2 l:

 • PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
 • PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
 • PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.

Dieselové čtyřválcové motory 1,5 l:

 • BlueHDI 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
 • BlueHDI 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.

Plug-in hybridní motory:

 • HYBRID 225 e-EAT8 / pohon 2 kol / spojení motoru PureTech 180 k (132 kW) a elektromotoru 81 kW s automatickou osmistupňovou převodovkou e-EAT8 / emise od 26 g/km a dojezd ve 100% elektrickém režimu až 59 km
 • HYBRID 180 e-EAT8 / pohon 2 kol / spojení motoru PureTech 150 k (110 kW) a elektromotoru 81 kW s automatickou osmistupňovou převodovkou e-EAT8 / emise CO₂ od 25 g/km a dojezd ve 100% elektrickém režimu až 60 km.

Pro více informací nás kontaktujte

  Přečíst předchozí článek Přečíst následující článek

  Sledujte nás na Instagramu

   Přihlásit k newsletteru